Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

İlkini 1998 yılında olmak üzere her iki yılda bir düzenlediğimiz Uludağ KBB Günleri’ne sizlerin yoğun ilgisi ilk toplantıdan bugüne kadar devam etti. 14. Uludağ KBB Günleri’ne siz değerli meslektaşlarımızı davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Her sene farklı bir tema kullanıldığımız toplantımızda bu yıl Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi alanındaki gelişmeleri ve değişimleri “Otorinolarengoloji'de Duyu ve Fonksiyon” başlığı altında ele alacağız. Bildiğiniz üzere Otorinolarengoloji bilimi birçok önemli duyumuzu etkileyebilen geniş bir hastalık spektrumunu kapsamaktadır.

Klinik uygulamalarımız işitme, denge, koku, tat gibi temel duyuların yanı sıra görsel ve estetik algılarımızla da önemli ölçüde ilişkilidir. Aynı zamanda duyu, duygu ve algılarımızın oluşmasında görev yapan organların fonksiyonel bütünlüğünün de sağlanması gereklidir.

Tüm bu özellikleri nedeniyle Otorinolarengoloji biliminin insan duyu ve fonksiyonları açısından diğer tıp bilimleri ile karşılaştırıldığında farklı bir yeri olduğuna inanıyoruz. Bu felsefeden hareket ederek toplantımızda tüm alt başlıklarımızı “Otorinolarengoloji'de Duyu ve Fonksiyon” temelinde oluşturduk. Hazırlanan içeriğin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Sizleri 03-06 Mart 2024 tarihlerinde aramızda görmeyi diliyoruz.

Sevgi ve selamlarımızla,